Вчера миената коса денес е веќе масна: Решете го проблемот на едноставен начин

Ако ви се масти косата, еве како може лесно да ја одржувате чиста и до 7 дена.

Постојат неколку трикови кои може да ви бидат од корист.

Со фен исушете го коренот на косата

Вака косата помалку ќе ви се масти и ќе има волумен. Исушете го само коренот а остатокот осавете да се суши природно.

Користете капа за туширање

Кога се туширате носете капа за туширање, така ќе спречите влагата да направи хаос од вашата коса.

Шампон за суво миење

Пред спиење испрскајте, па наутро вашата коса ќе има волумен.

Обидете се и помалку да ги провлекувате прстите низ косата, зашто така побрзо се масти.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2019 - 20:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега