Важно да се знае - прозорот од автомобилот може да се искрши со само еден потег

 

Поголемиот број луѓе сметаат дека е невозможно прозорот од автомобилот да се скрши  толку лесно само што ќе се користи еден прст.

Замислете да се најдете во ситуација кога ќе морате итно да помогнете некому кој е заробен во автомобил или да дофатите нешто што е во него, а немате клучеви.

Судејќи по видеото што следува не ви е потребно ништо друго освен еден прст.

Секако, ова се однесува само на навистина итните ситуации и се препорачува соодветна заштита, како ракавица.

 

 

 

17.07.2017 - 14:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа