Важна информација за возачите: Сообраќајот на автопатот Скопје-Куманово по една коловозна лента

Сообраќајот на автопатот Скопје-Куманово, кој беше во прекин поради опожарено патничко возило и сува трева е пуштен по една коловозна лента, информира Автомото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на другите патишта во државата се одвива непречено, по суви коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонската страна нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.04.2021 - 18:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега