Василевски не дојде на седницата на Апелација за притворот

 

Пратеникот Сашо Василевски не се појави на јавната седница во скопска Апелација.

Денеска во судницата се појави само адвокатот на обвинетиот, Александар Новакоски.

Тој е обвинет за настаните од 27. април во Собранието.

 

 

 

12.01.2018 - 13:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа