Вардар заигра како европски шампион - падна Фленсзбург

Вардар со самоувереност на европски шампион го надигра Фленсбург, единствениот непоразен тим во групата А со 31-26.

На паузата тие заминаа со 17-15, а иако вториод дел од натпреварот почна добро за Фленсбург и изедначи на 19-19, Вардар се врати во ритамот.

Со серија од 3-0 се одлепи од противникот за потоа да триумфира.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.10.2020 - 22:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега