Вардар не е сам - „Комитите“ со песна ги поздравија фудбалерите пред Зенит (видео)

 

Навивачката група „Комити“ со песна и пиротехника ги поздрави своите вардарови миленици пред натпреварот против Зенит, кој утревечер се игра во рамки на Лигата на Европа

Навивачите дојдоа на последниот тренинг пред натпреварот и им порачаа на фудбалерите дека за нив има само една љубов - Вардар. Воедно, посакаа и победа и успешен старт на групната фаза на Лига Европа.

Извор: Гол.мк

 

 

 

13.09.2017 - 21:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа