Вардар го победи Металург со 19 гола разлика

Ракометарите на Вардар остварија лесна и убедлива победа над Металург од 37-18 во денешна пресметка на лутите скопски ривали во плејофот од Суперлигата.

Уште на самиот старт Вардар дојде до огромна позитива од 18-9.

Чупиќ и Канелјас со 6 голови беа најпрецизни кај екипата на Вардар.

Од друга страна Јагањац со 6 беше најпрецизен кај Металург.

 

 

 

04.05.2018 - 22:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега