Вардар ги дозна противниците во ЛШ

Европскиот ракометен шампион Вардар предмалку ги доби противниците во новата сезона од Лигата на шампионите.

Вардарци оваа година се најдоа во групата „Б“, а за ривали ги добија Веспрем, Киелце, Монпелје, Мотор Запорожје, Мешков Брест, Кил и Порто.

Најдобриот тим од групата ќе се пласира директно во четвртфиналето на најпрестижното ракометно натпреварување, додека екипите од второто до шестото место ќе играат осминафинале со останатите екипи од групите.

Ждрепка за сезоната 2019/2020:

Група А:
ПСЖ
Барселона
Флензбург
ППД Загреб
ПИК Сегед
Алборг
Елверум
Целје

Група Б:
Вардар
Веспрем
Киелце
Монпелје
Мотор Запорожје
Мешков Брест
Порто
Кил

Новата сезона во Лигата на шампионите стартува во септември.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.06.2019 - 19:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега