Вардар е нов ракометен шампион на Македонија - неверојатен ден за Комити

Ракометарите на Вардар го совладаа Маталург во најважниот дуел оваа сезона. Црвено црните по тензичен меч славеа со 22:19 пред своите навивачи во спортскиот центар Кале.  Најзаслужен за победата беше вардаровиот голман Страхиња Милиќ кој имаше 11 одбрани од кои 3 пенали. Добар меч изигра и Караџиќ како и Прибак, кои ги постигнаа головите во клучните моменти. Со оваа победа, Вардар покрај титулата си обезбеди и директен пласман во Лигата на шампионите. 
Денешниот ден навивачите на Вардар, Комити ќе го паметат уште долго, бидејќи попладнево титула освои и најтрофејниот скопски фудбалски клуб

најчитано сега