Ванковска: Веројатно по грешка, ама Пендаровски денес кажа една точна работа

 

Веројатно по грешка, ама Пендаровски денес кажа една точна работа: ништо не е вечно, ни една политичка одлука не е непроменлива!, напиша денеска професорката Билјана Ванковска.

Ова особено пак ако политичката одлука преточена во устав/закон е и нелегитимна и нелегална – додавам јас!

Оставка е нормален чин во демократски контекст. Кај нас оставката е премалку (ако воопшто и ја поднесе)!

ПРАВНА ОДГОВОРНОСТ!, напиша професорката на фејсбук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.10.2019 - 21:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега