Ванковска: Утрово е мамурно, како ноќеска да бевме пијани од претставата на Заев

По скандалозната изјава на премиерот Зоран Заев, се огласи и професорката Билјана Ванковска.

-Утрово е мамурно: како ноќеска да бевме пијани од претставата на Заев и неговите нови “врвови”. Сега, “отрезнети” (и откако називот е “легализиран” како карактерна особина), редно е да си кажеме: Добро утро, педери! Не сме џезери…

Бидејќи нема(в)ме карактер кога требаше, бидејќи се шокираме повеќе од една малоумна изјава на Заев, а не се шокиравме од сите негови педерски политики. Излезе дека зборот “педер” беше тригер за будење на многу повеќе заспани убавици одошто било што досега скандалозно сторено…

Мала, мала, нација педера… Водена од глупак (како карактерна особина) … Тоа сме ние!

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2019 - 14:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега