Ванковска: Ако Албанците на клоци не ги дигнат овие авантуристи, сите заедно ќе пропаднеме

За професорката Билјана Ванковска судбината на Македонија е во рацете на Албанците, но не на оние од редот на Бујар Османи.

-Ако се постапи по препораките на Венецијанската комисија, според Бујар, тоа би довело до нарушување на балансот меѓу Македонците и Албанците како во времето пред 2001 година. Вицепремиер се заканува со војна?!Знаете, судбината на Македонија е во рацете на Албанците: ако тие на клоци не ги дигнат овие авантуристи, сите заедно ќе пропаднеме, напиша професорката.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.12.2019 - 10:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега