Вакво време не паметат ни најстарите жители на познатото летувалиште: За неколку часа од плус 20 температурата падна на минус пет

Во познатото летувалиште Анталија годишните времиња се менуваат од час во час.

Температура од плус 20 падна на минус пет.

Падот на температурите доведе и до снег каков што не паметат ни најстарите жители на „турската ривиера“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.04.2019 - 21:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега