Вакво нешто не се гледа секој ден: Се нокаутираа меѓусебно во исто време (ВИДЕО)

Боречкиот судир на двајца ривали на мечот одржан во Тајланд заврши со ретко виден исход во кој не беше можно да се прогласи победник.

Причината била тоа што и двајцата борци паднаа во исто време по прецизен удар на противникот.

Натпреварувачите, откако судијата дозволи тепачката да продолжи, тргнаа еден кон друг и во истиот момент замавнаа и зададоа удар кој беше доволно разорен за да го нокаутира противникот.

 

19.11.2021 - 21:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега