Вакво нешто не се гледа секој ден: Пилотот не знаеше што да прави кога го здогледа непоканетиот гостин (видео

Кога авионот доцни, воглавно тоа е поради временските услови, но не и во овој случај.

Имено пилот во Орландо имал потешкотии да слета откако на пистата имало рептил кој се шетал по неа.

Поради неочекуваниот гостин, патниците и екипажот морале да почекаатда се одалечи или да влезе во езерото од кое излегол, па тие да се симна.

Рептилот го следел и аеродромски камион за да се осигура дека тој нема да се врати на пистата.

 

 

 

14.06.2018 - 18:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега