Вака се сака Македонија: Повредениот Ристовски ја пееше македонската химна гушнат со телевизорот

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Вадуц игра против домаќинот Лихтенштајн.

Вечерва на натпреварот не настапува нашиот дефанзивец, Стефан Ристовски поради повреда, но тој решил на помалку комичен начин да ги поздрави своите соиграчи.

– Напред момци!, напиша Ристовски, кој ја пееше химната на Македонија гушнат со телевизорот.

 

 

 

16.11.2018 - 22:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега