Вака нема да згрешите - изберете ја најсочната диња, ова е трикот

 

Летото е период кога сите сакаме да се разладиме со диња или лубеница, но најголемиот проблем е како да ја избереме најсочната.Еве неколку совети како да изберете сочна и блага диња:

Сочната диња сјае, има силен мирис, златна боја и мрежички на неа.

Исто така, дињата, колку е потешка, толку е посочна и побогата.

 

 

 

24.07.2017 - 20:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа