Вака изгледа бунарот длабок 100 метри во кој паднало детето: Воопшто не можат да допрат до малиот Хулен (видео)

Припадниците на шпанската служба за вонредни состојби веќе четврти ден се обидува од длабок и тесен бунар да извлече 2 годишно детенце. Детенцето Хулен пропаднал во бунарот додека се шетал со родителите на имотот во местото Тоталана , близу до градот Малага, на југот на Шпанија.

Спасувачите не можат да влезат во бунарот .бидејќи е широк само 25 сантиметри , а се верува дека е длабок околу 100 метри.

На длабочина од 75 метри е најдена кесичка со бомбони што ги носело момченцето , кога пропаднало.

Меѓу отпадоците на дното е најдена коса , што му припаѓа на детенцето , иако не се регистрирани знаци на живот.

Спасувачите користат и камери за да го лоцираат телото на детенцето , но не можат да видат со нив зашто земјата им го попречува видикот.

На спасувачите им се прифружија од вторникот и вработени во шведска компанија , кои пред седум години успеаја од рудник во Чиле да најдат рудари

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2019 - 12:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега