В недела нѐ очекува помрачување на Месечината: Астролошкиот феномен ќе донесе големи промени за некои хоропски знаци

В недела нѐ очекува помрачување на месечината, а освен затемнувањето, на 5 јули месечината ќе биде полна, во знак на Јарец.

Јарецот е природно десетто поле на зодијакот, полето на кариерата, професијата, угледот, статусот во општеството, деловните и социјалните активности, итн. Лунарното затемнување честопати дава емотивни проблеми, стравови, грижи, депресија, нервоза неколку дена пред затемнувањето.

Во неделата, 21 јуни, се случи затемнување на Сонцето во Ракот и ова затемнување сега е кулминација на тој настан. Ако сте решиле да запрете нешто и да започнете во времето на затемнување на Сонцето околу 21 јуни, ова се денови кога ќе ги погледнете резултатите. Ако таа промена била успешна, очекувајте успех во наредните денови.

Бидејќи е исто така полна месечина, емоционално чувствителните луѓе не толерираат денови пред самата полна месечина. Еве како ова затемнување ќе влијае на секој знак поединечно:

Јарци и Ракови, внимавајте на стресот и избегнувајте конфликти.

Ова важи и за Овен и Терезија. Лунарно затемнување најдобро ќе влијае на Бик и Девица, како и на Скорпија и Риби.

Овие 4 знаци ќе чувствуваат значително подобрување на сите полиња. Близнаците непотребно се грижат за парите и имотот.

Лавовите размислуваат за промена на работните места и се грижат за нивното здравје.

Стрелците имаат многу финансиски трошоци, но ќе има и приход.

Водолијата е оптоварена со многу животни теми, тие исто така се мачени од несоница.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.07.2020 - 23:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега