Уживајте во сонцето додека го има - УХМР најавува промена на времето

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од попладне облачноста ќе се зголемува, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од минус 1 до 5 степени, а дневната од 7 до 16 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала облачност, а попладне облачноста ќе се зголемува. Утринската температура ќе достигне до 2 степена, а дневната до 13 степени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 07:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега