„Ужасно сакам да умрам“ - пејачот скршен од тага се огласи по смртта на неговата ќерка

Музичарот Милиќ Вукашиновиќ тешко го поднесување губењето на ќерката, која беше пронајдена мртва во стан во Сараево минатиот месец.

Маја Авдибеговиќ е погребана, а Вукашиновиќ со потресна порака се прости од својата наследничка.

-На смртта можев да им гледам во очи, не еднаш, а сега ужасно сакам да умрам и гробот мој да е во твоите очи. Ѕвезда на тато, напиша Милиќ на социјалните мрежи.

 

 

 

13.08.2018 - 08:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега