Ужасна несреќа во Македонија: Дете падна од втор спрат

 
Тринаесетгодишно девојче синоќа паднало од балкон на вториот кат од куќа во гостиварска Долна Бањица, информираат од СВР Тетово.
 
При падот, девојчето се здобило со повреди на телото и било пренесено во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ за укажување лекарска помош.
 
 
Увид извршила екипа од полициската станица во Гостивар.
 
Се работи на расчистување на случајот. 
 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.09.2019 - 12:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега