Ужасна несреќа попладнево: Автобус полн патници се преврте кај Карпалак, многу повредени

Страшна несреќа попладнево во Македонија, автобус се преврте кај Карпалак.

Пред помалку од еден час на патот Скопје - Тетово се преврте автобус полн патници, а сведоци за МКД.МК. велат дека имало повредени.

Причина била пукната гума.

Од МВР велат дека наскоро ќе објават и официјална информација за несреќата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.02.2019 - 18:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега