Ужас во Србија: Насилничата била ќерка на поранешен полицаец, а Александра девојче со посебни потреби (ВИДЕО)

Брајево, Србија овие денови го потресе инцидент измеѓу малолетнички во училишен двор.

Имено се појави видео како две малолетнички тепаат и навредуваат друга врсничка.

Тепачката се одвивала на задниот влез од училиштето, па останува прашање како никој не ги слушнал и видел, бидејќи се се случувало за време на настава.

Двете ученички кои тепаат и малтретираат се од исти клас, додека третото девојче е од Звездаре и учи во друга паралелка.

Мештаните кои побарале да останат анонимни, велат дека една од насилничките им е добро позната и претходно имала слични испади, па никој не сакал да се дружи со неа.

Таа се фалела и по училиштето како ја претепала, а мештаните велат дека нејзиниот татко е поранешен полицаес разрешен од должност, а неодамна му е одземен и пиштолот. Додаваат и дека девојчето може да заврши и во поправен дом поради лошото однесување.

Гостите, но и келнерите во угостителки објект близу училиштето велат дека насилничката денес е дочекана на училиште со навреди, додека жртвата, велат е девојче со посебни потреби.

- А.М е девојче со посебни потреби па поради тоа децата не сакаат да се дружат со неа. Родителите и се разведени, а таа живее со мајка си во сосема пристојни услови- рекол жител за српските медиуми.

Децата велат дека ова не е првпат и дека А.М трпела злоставвање и претходно.

  

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.09.2019 - 09:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега