Ужас во Сараево: Маж и жена пронајдени мртви во хотел

Во хотел во Сараево биле пронајдени мртво маж и жена, потврдила полцијата.

Според извор близок до истрагата мажот и жената се пронајдени во близина а шанкот во долниот дел од хтелот.

До мажот е пројајден и пиштол со кој е извршено делоти и најмалку две чаури кои ќе бидат испратени на вештачење.

На терен се припадници на специјалната полиција, а полицијаа собира докази и зборува со персоналот на хотелот.

Се верува дека мажот ја убил жената па извршил самоубиство, но сепак не е официјално потвредено.

Истражувачите работат и на утврдување на идентитетот на жртвите.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 12:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега