Ужас во Русија: Ја убила помалата сестра-ја избодела 189 пати, и ги извадила очите и ѝ го отсекла увото

Девојка од Русија ја убила помалата сестра, и го отсекла увото и ѝ ги извадила очите, па осудена е на 13 годни затвор.

Јелисавета Дубровина (22) ја избоде својата помала сестра Сефанија и тоа најмалку 189 пати и го одсекла десното уво и ги повредила виталните органи и 1 ги извадила очите, воведено е во полицискиот извештај. Таа е прогласена за виновна  за убиство.

Жртвата починача на лице место по многубројните повреди, а судот ја осудил на 13 годни затвор.

Јелисавета страшноото убиство го извршила во 2016 година, а потоа е одведена на психијатриско лечење.

Стефанија е убиена во куќата на нејзиниот љубовник, 44- годишниот Алексеј, додека тој бил на пазљење.

Раскажал дека го нашол голото тело на Стефанија откако се вратил од продавница.

Како што рекол ја задржал и Јелисавета да не побегне додека не пристигне полицијата.

Во масакарот сестрата е избодена најмалку 189 пати- во врат, глава, стомак, раце и нозе.

Јелисавета ја копирала својата сестра, па имала иста боја на коса иносела иста боја на кармин.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.10.2019 - 12:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега