Ужас во Хрватска: За три дена два пати силувана 19-годишна Германка

Обвинителството во Задар покрена обвинение поради силување на 19-годишна Германка на еден задарски остров и тоа против еден Хрват и еден државјанин на Луксембург.

Обвинението е подигната против државјанин на Луксембург (29) поради сторено кривично дело силување.

-Обвинетите се теретат дека направиле кривично дело на 18 авгоуст на штета на германска државјанка (19), се вели во соопштението од полицијата.

Оттаму велат дека за истото дело, обвинение е подигнато и за хрватски државјанин

-Обвинителството во Задар ппо спроведена истрага покрена обвинение пред Судот во Задар против хрватски државјанин (27) поради сторено кривично дело силување.

Силувањата се случиле на 15 и 18 август годинава.

14.10.2021 - 21:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега