Ужас во Цетиње: Маж (61) се самоубил со рачна бомба пред Обвинителството

Жител на Цетиње, Д.Д. (61) се самоубил денес активирајќи рачна бомба на влезот од зградата на Обвинителството во тој град.

Според неофицијални информации, медиумите пренесуваат дека никој од вработените во Основното државно обвинителство не бил во близина, како и граѓаните.

Се наведува дека полицијата не го обезбедува овој објект.

Наскоро повеќе детали.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.11.2020 - 12:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега