Ужас во центарот на градот - каменуван автобус полн со патници

Автобус од пригардската линија 493 од Белград за Младеновац, бил каменуван синоќа од непознати разбојници во близина на Велика Мокра Луга.

За среќа, никој не е повреден, наведуваат од автобуската компанија.

Лицата одговорни за нападот од непозната причина почнале да маватаат со камења по автобусот и ја скршила шофершајбната и вратата од автобусот.

Патниците го напуштиле автобусот веднаш штом возачот нашол безбедно место да ги остави, а по нив дошол друг автобус.

 

 

 

19.06.2017 - 09:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа