Ужас во Белград: Крадец упаднал во куќата, го давел сопственикот со перница и го заклал

Крадец уби синоќа маж (60) откако ја ограбил неговата куќа во Звездара, Белград.

Спорд српските медиуми, телото на мажот било пронајдено утрово околу 4 часот, а убодните рани биле на вратот и рамената, додека тој имал перница над главата и бил покриен со ќебе.

Неколку минути пред да биде пронајдено телото на мажот, полицијата била известена дека кражба е во тек, сепак, иако полицијата пристигнала брзо во куќата, немало крадци или убијци.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.01.2021 - 11:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега