Утро како од хорор филм: Соседите на водителката открија детали за стравичниот настан

Водителката на реалното шоу „Задруга“, Душица Јаковлевиќ, после несреќата која неодамна ѝ се случи, добива поддршка од сите станарите на зградата во која живее.

Во текстовите на медиуми, за експлозијата на џипот на водителката, се провлекува информацијата дека всушност мета било нејзиното момче Јовица.

„Нејзиниот живот е нејзина приватна работа, као и со кој се забавува. Нејзиното момче го знам, го гледам кога доаѓа. Вака е добар и љубезен човек“, вели соседот кој се претставува како Мишо Ѓорѓевиќ и додава:

„Јас сум во куќниот совет и ги знам сите проблеми во нашата зграда. За Душица кој ќе каже нешто лошо тој лаже. Љубезна е, насмеана и многу добра. Има прекрасни дека, а и родителите ѝ ги знам. Тие се добри луѓе, а таа е пожртвувана мајка“.

„Тоа утро беше како од хорор филм. Се одигра вистинска драма кога џипот на Душица беше кренат во воздух. Јас прв дојдов кај неа, Беше изгубена, Отидов до мојот стан да ѝ донесам „бромазепам“ да се напие и да се смири. Повикавме Итна помош„ вели соседот.

„Поранешниот сопруг на Душица веднаш се создаде пред зграда и гледаше во неверувањево остатоците од автомобилот. Добро е што децатане беа тоа утро со неа во станот, да ја видат таа глетка, Делови од автомобилот летаа со метри насекаде. За среќа никој не настрада“, истакна Мишо за Курир.рс

 

 

 

16.09.2018 - 12:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега