Утринска диета со банани од која се слабее 5 килограми за една недела

 

Оваа диета која подразбира започнување на денот со банана и чаша топла вода е позната како „утринска банана“ и е многу едноставна.

Влијае на слабеењето бидејќи бананите всушност го стимулираат варењето и го забрзуваат метаболизмот.

Од намирници не смеете да конзумирате само млечни производи и алкохол, а другиот услов е бананите да бидат свежи, а не печени или замрзнати.

Појадокот мора да биде банана и чаша топла вода. За ручек јадете нешто по свој избор и свежа салата, а за вечера оброк кој содржи многу вода.

Ако се придржувате до правилата  се губат и до 5 килограми за една недела.

 

 

 

 

07.12.2017 - 19:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа