Утринава тмурно, во текот на денот променливо облачно- временска прогноза за оваа работна недела

Времето денеска ќе биде променливо облачно со магла по одделни котлини.

Утринските температури ќе се движат од -6 до нула степени, а дневните од 2 до 10 степени.

Дневните температури ќе бидат над нулата: Скопје 5 Целзиусови степени, Маврово и Берово 22, Крива Паланка и Битола 3, Охрид 6, Кавадарци 7, Дојран 9 степени...

И утре времето ќе биде променливо облачно со појава на магла по одделни котлини, и со повремени локални врнежи од дожд и снег. Максималните дневни температури ќе се движат од 1 во Берово, 2 во Маврово, 5 во Скопје, 6 во Охрод до 8 степени во Дојран.

 

Во наредните денови се очекува променливо облачно време со поверемни локални врнежи од дожд на пониските места и снег на повисоките места и планините. Во втората половина од неделата врнежите се очекува да бидат пообилни.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2019 - 07:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега