Утринава приведен Драги Рашковски

Рано утрово на распит е приведен Драги Рашковски, пренесува Канал 5.

Драги Рашковски пред два дена поднесе оставка од фукцијата во Владата.

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција донело наредба за истрага во случајот со набавката на софтверот за сообраќајни прекршоци што не го користи ниедна институција, дознава Канал 5 .

Осомничени се четири лица, меѓу кои и доскорешниот секретар во премиерскиот кабинет и екс генерален секретар на Владата, Драги Рашковски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.04.2021 - 09:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега