Утре во 11 часот ќе се објават првите информации за фаталната несреќа во Бугарија

Првичните информации за страшната несреќа на македонскиот автобус кој се запали во Бугарија каде загинаа 45 лица од кои 12 деца ќе бидат објавени во текот на утрешниот ден, јавува репортерот на ТВ21.

Портпаролката на обвинителството на Бугарија, Сијка Милева за ТВ21 потврди дека утре во 11 часот ќе има прес конференција.

24.11.2021 - 11:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега