Утре прекин во сообраќајот на следниве патни правци

 

Јавното претпријатие „Македонија пат“ соопшти дека утре од 13 до 17 часот во прекин ќе биде сообраќајот на патот Маврово - Дебар на потегот од село Рајчица до Дебар.

Причина за прекинот е изведување на градежни активности, односно асфалтирање на овој дел од патот.

 

 

 

18.06.2017 - 13:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа