Утре малку сонце малку дожд и пеколни 34 степени

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во попладневните часови во западните делови ќе има локален дожд со ретки грмежи.

Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 27 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе е спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 31 степен.

 

 

најчитано сега