Утре ќе се развее знамето на НАТО пред Владата

 

Со почеток во 11:00 часот утре пред платото на Владата ќе се одржи свечена церемонија по повод подигнување на знамето на НАТО пред Владата на Република Македонија која наскоро ќе го носи името Република Северна Македонија.

 Во склоп на настанот, претседателот на Владата, Зоран Заев, ќе има свое обраќање пред платото на Владата.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 15:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега