Утре без вода ќе бида жителите на оваа скопска населба

Поради реконструкција на водоводна мрежа ф-100мм на ул. „23-Октомври - раскрсница со ул. „Бојмија“ прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од висока зона на ул. „Бојмија згр. 2, 4, 6, 8 и дел од корисниците од ул. „23 Октомври“, во општина Аеродром.

Како што соопшти РЦУК, водоснабдувањето ќе биде прекинато во периодот од 09:00 до завршување на работите за реконструкција.

 

 

 

13.07.2018 - 18:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега