Утре без струја една општина во Скопје

Од ЕВН Македонија АД информираат дека утре без струја во определен период ќе бидат дел од корисниците во Злокуќани, општина Карпош, на патот пред надвожњакот во Бардовци.

Во период од 09:30 до 14:30 часот дел од корисниците ќе бидат без напојување со електрична енергија поради закажани технички зафати во системот на електрична енергија.  

07.08.2022 - 10:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега