Усвоена Информацијата за потребата од зголемување на бројот на државните правобранители

Владата на денешната 150.седница ја усвои Информацијата за потребата од зголемување на бројот на државните правобранители во Државното правобранителство на Република Северна Македонија, соопшти владината прес-служба.

Во рамки на седницата се усвоени повеќе точки од различни области. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 19:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега