Уставен ги избрка новинарите надвор од зградата

Во Уставниот суд  тече средбата помеѓу претседателот на Уставен, Сали Мурати и амбасадорот на ЕУ, Самуел Жбогар, но службите од судот на дрзок начин не дозволија никакво присуство на медиумите во зградата.

Од таму велат дека изјавите можат да земаат само надвор од објектот.

Нема информации за каква средба станува збор и зошто евроамбасадорот Жбогар е во судот, пренесе Телма.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.12.2019 - 11:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега