Условна за напаѓачот на Милевски: Не сакам пари - секој има право на втора шанса

 

Обвинетиот за напад врз пратеникот и лидер на ЛДП, Горан Милевски, денеска ја признал вината по што судот му одредил условна казна. 

Лидерот на ЛДП за „Макфакс“ изјави дека е задоволен од пресудата.

 

„Секој има право на втора шанса, но треба да се знае дека насилството не е метод за решавање на проблемите“, рече Милевски кој не побарал парична отштета.

 

Горан Милевски пред неколку недели беше нападнат додека се движел на плоштадот Македонија во Скопје. Осудениот му пришол и без никаков повод му удрил неколку тупаници во предлот на главата. Нападот дојде во време на тензична атммосфера во која пред домовите на пратениците од мнозинството се одржуваа протести.

 

 

 

16.04.2018 - 13:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа