Условна казна за екс-скопскиот муфтија Ибраим Шабани

Основниот Суд во Скопје го осуди условно екс-скопскиот муфтија на ИВЗ, Ибраим Шабани. 

Судот му одреди 6 месечна затворска казна, која нема да се изврши доколку во следните 2 години не стори ново кривично дело, пишува КОХА, пренесе Либертас.

За потсетување, спротивно со Уставот и внатрешните одредби на ИВЗ, од касата на ИВЗ зел 10.108 евра (621.642 денари) со намера да купува службено возило, но парите според ИВЗ ги употребил за негови лични потреби.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.06.2019 - 10:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега