Уште една жртва од несреќата што се случи со превртениот автобус

Почина уште една жртва од несреќата што се случи со превртениот автобус на патот Скопје - Тетово, пишува „Фактор“ 

Со ова бројот на жртви се искачи до вкупно 15. Додека другите повредени и понатаму се лекуваат во болничките центри во земјата, некои од нив, оние што имале помали повреди, беа пуштени на домашно лекување.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.02.2019 - 10:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега