Уште една трагедија во Македонија: Го нашле мртов во подрум

 

Во текот на вчерашниот ден, во 11 часот и 20 минути, во Полициската станица Штип била пријавена трагедија.

60-годишниот М.К.од Штип пријавил дека во неговиот дом, во подрумскиот дел од куќата, го пронашол починат 56-годишниот Д.М.од Штип. 

Смрт била констатирана од лекар од Итна медицинска помош. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било  предаден во Клиничката болница Штип за обдукција.  

 

 

 

12.01.2018 - 10:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа