Уште една сообраќајка во Македонија - Затворен патот кон Штип

Автопатот кон Штип кај наплатната рампа Миладиновци е затворен за сообраќај, информираат од АМСМ.

Прекинот на сообраќајот е поради вршење увид на сообраќајна незгода. 

Засега не се знае колку возила се судриле, како се судриле и дали има повредени.

Претходно имаше сообраќајка со шест повредени и пет искршени возила на патот Скопје-Велес.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.01.2020 - 11:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега