Уште една казна за Ѓоковиќ- АТП одлучува дали ќе му бидат одземени бодови или ќе следи парична казна

АТП одлучи уште еднаш да го казнат за Новак Ѓоковиќ.

Одлучија да го казнат најдобриот тенисер во светот за неисполнети обврски од 2019 година според турнирите на кои играше!

Сè уште не е познато како ќе биде казнет Новак, дали ќе биде лишен од бодови или ќе треба да плати казна. Деталите ќе бидат познати во наредните денови.

Потсетуваме дека Ѓоковиќ реши да не настапи на Мастерсот во Париз, бидејќи поради промената на начинот на постигнување, тој не мораше да брани максимален број на освоени бодови минатата година во главниот град на Франција. Српскиот ас успеа да обезбеди доволен број бодови со пласман во четвртфиналето на Виена, што му овозможува да биде безбеден на првата позиција на АТП-листата до крајот на 2020 година.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.11.2020 - 12:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега