Уште една актерка го обвини Лечиќ за силување: „Ме турна во стан и рече немој да врескаш никој нема да те слушне“

Српската јавност веќе некое време ја тресе скандалот за актерката Даниела Штајнфелд, која го обвини својот колега Бранислав Лечиќ за силување.

Таа изјави дека тоа се случило во 2012 година, а по неа се огласила актерката Мерима Исаковиќ која решила да зборува по 43 години.

По новите обвинувања, актерот Бранислав Лешиќ не крева на никој, а телефонот му е исклучен цело време.

Мерима, која денес е психолог, изјави дека Лечиќ ја силувал кога имала 18 години.

"Имав 18 години. Ме турна во станот:" Не обидувај се да врескаш, никој нема да те чуе ", ме турна на подот. Почувствував како се кршам, боли секоја коска. Само не вака. Те молам , Боже! Го чувствувам мирисот, трулиот мирис. Застрашувачки поглед. Празен и црн. Очи без душа. "Дали знаеш кој сум јас? Треба да ти биде чест што те посаккувам. "Страшна болка, извртување како змија. Тој ми го соблекува фустанот, се обидува да ми ги рашири нозете. Тоа е исто како да ме крши со клешти ... Ако успее, ќе умрам вечерва ... Драг Боже, не вака "Само не вака. Сè што ќе се случи следно е како игра на смрт. Стравот што вреска во мене ја засладува мојата беспомошност. Чувствувам потреба да ја кажам вистината денес и ги замолувам луѓето да внимателно прочитај го ова “, рече Мерима.

Инаку, пред неколку дена одекна веста дека актерот избегал од Белград среде скандал со Даниел и наводно отишол во неговата куќа, која се наоѓа во Ритопек.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2021 - 10:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега