Уште еден земјотрес ја стресе Грција

 

 

Земјотрес со интензитет од 3,8 степени, според Рихтеровата скала, утрово беше регистриран на грчкиот остров Крит. 

Земјотресот се случил на длабочина од десет километри, со епицентарот на 69 километри јужно од островот, . 

Нема податоци за материјални штети или жртви. 

 

 

 

13.10.2017 - 08:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа